Priemonių grupės

Probiotinės valymo priemonės – inovacinė technologija, sukurta Belgijos bendrovės „Chrisal“, NV mikrobiologų, bio-inžinierių ir valymo specialistų.

Pirmas atradimas.1996 metais buvo sukurta A valymo priemonių grupė. Tai organinių druskų pagrindu įvairūs valikliai, atliekantys valymo funkciją. Valymo metu priemonės fiziškai atskiria purvą nuo valomo paviršiaus, vėliau belieka jį pašalinti. Šios grupės priemonės labai efektyvios, pasižymi eklogiškomis, saugiomis žmogui bei aplinkai savybėmis. Valymo metu purvas, esantis ant valomo paviršiaus, nėra tirpinamas kaip tai vyksta naudojant tradicinius cheminius valiklius. Valymo metu nėra sukuriami nauji neaiškūs cheminiai junginiai, negadinamas valomas paviršius. Valymo savikaina sumažėja 30-70%. Gaunama ekonomija, patikrinta daugelyje sričių.

Antras atradimas (patentuotas). 2005 metais buvo rasti sprendimai, leidžiantys stabilizuoti gyvas probiotines bakterijas sporų pavidalu (išlaikyti jas ramybės būsenoje). Tokiu būdu gyvos bakterijos sporų pavidalu buvo sujungtos su valančiais atskyrėjais. Atsirado B valymo priemonių grupė, kuri pavadinta – „Valantys probiotikai“. Tai visiškai nauja, neturinti analogų valymo priemonių klasė, pasižyminti efektyviomis atskiriančiomis valymo savybėmis, valymo procese dalyvaujant ir gyvoms bakterijoms – probiotikams. Iki šio patentuoto išradimo toks bakterijų ir valymo priemonių susiejimas atrodė neįmanomas net teoriškai. Naudojant B grupės priemones vyksta purvo atskyrimas pagal A grupės priemonių aprašymą, tačiau tuo pat metu patogeninė makroflora ant valomo paviršiaus kolonizuojama probiotinėmis (naudingomis) bakterijomis. Gaunamas ankščiau nematytas ir, atrodė, negalimas efektas – automatiškai savireguliuojanti mikrobiologinė švara ir dezinfekcija. Trumpai tariant, gavome savaime besidauginančias ir valančias priemones.

Trečias atradimas. Perpektyvas dar negalime pilnai įvertinti, tačiau jau sukurtos ir naudojamos priemonės, priskiriamos C grupei – „Probiotiniai bioreguliatoriai“. Tai naujos kartos priemonės, kurios savo sudėtyje jau neturi organinės plaunančios dedamosios, nepasižymi atskiriamuoju valančiu efektu. Valymo metodas maksimaliai priartintas prie natūralaus, vykstančio gamtoje.Šiose priemonėse naudojamos tik probiotinės (naudingos bakterijos), naikinančios patogeninių bakterijų bioplėveles. Probiotikai nutraukia mikrobiologinius kenksmingų ir pavojingų bakterijų ryšius, kas suteikia ne tik mikrobiologinį „pagijimą“, bet ir vizualią švarą. C grupės priemonių ypatybė yra ta, kad jos teigiamai veikia žmonių, gyvūnų sveikatą, stiprina imuninę sistemą, didina organizmo pasipriešinimo virusams ir infekcijoms galimybes. Teigiama šių priemonių naudojimo statistika pilnėja kiekvieną dieną ir plečia sferų, kuriose jos gali būti taikomos, skaičių. Tik vienas antialerginis probiotinis purškiklis pakeitė žmonių, susipažinusių su juo, sąmonėje susiformavusią praktiką apie aplinkos valymą. Tai tikras, kišeninis, daugiafunkcinis oro bioreguliatorius, gelbėjantis daugelyje situacijų. C gupės priemonių naudojimo ekonominis efektas prilyginamas B grupės priemonėms. Skirtumas tik naudojimo metode ir būde. Grupės C priemonės artimiausioje ateityje mums ruošia dar daug siurprizų.

Perspektyvios probiotikų panaudojimo sritys.

Pačios patraukliausios ir gyvenimiškai svarbiausios probiotikų panaudojimo sritys gali būti:

1. Medicina. Sveikatos apsauga ir viskas, kas susiję su sveikata. Įkvepiantys rezultatai gauti probiotines valymo priemones naudojant ligoninėse: 90% sumažėja MRSA (meticilinui rezistentiškas S. aureus, vienu iš pagrindinių patogenų, sukeliančių hospitalines infekcijas) atsiradimo galimybė, ko pasekoje 90% sumažėja mirtinų nuo MRSA atvejų. Be to, tai nepriklauso nuo ligoninės dydžio, biudžeto, statuso. Šiuo atveju, probiotinės valymo priemonės išskirtinai papuola į Lietuvos vystimosi prioritetus, atstovauja tiek technologiškai, tiek iš principo naują klausimų, susijusių su MRSA sukeliamų problemų ir pavojų, sprendimo būdą.

2. Žemės ūkis. Sveikų pašarų ir aukšto lygio, efektyvios gyvulininkystės, paukštininkystės vystymas. Puikūs rezultatai gauti gyvulių laikymo, auginimo fermose. Ekonominė nauda, naudojant naują valymo metodą labai reikšminga ir nevisada ją galima išreikšti pinigine išraiška. Priemonių naudojimas gyvulininkystėje pasireiškia įrodytu 20-40% ekonominiu efektyvumu (panašūs bandymai buvo atlikti ne tik Belgijoje, bet ir Rusijoje, Baltarusijoje, Olandijoje, Ukrainoje.). Maisto pramonėje maisto produktų apdirbimas probiotinėmis valymo priemonėmis prailgina maisto produktų išsilaikymo laiką, 90% sumažina e-coli ir kitų nepageidaujamų, pavojingų bakterijų atsiradimą. Probiotinės valymo priemonės yra svarbios žemės ūkį pakeliant į kitą, daug efektyvesnį ir labiau išsivysčiusį lygį.

3. Supančios aplinkos apsauga. Probiotinių valymo priemonių naudojimas išspręs didžiules užduotis, susijusias su cheminių atliekų perdirbimu ir utilizavimu, kanalizacijos vamzdynų būsena. Tradicinės cheminio valymo tipo priemonės žudo juose esančią teigiamą makroflorą. Priemonė „PiP+water“ yra grynai mikrobiologinė, sukurta vandens telkinių valymui, šią vasarą davusi puikių rezultatų valant vandens telkinius ir Lietuvoje. Antialerginis probiotinis purškiklis – naikina nemalonius kvapus, jų atsiradimo priežastį ir yra mus supančios oro erdvės mikrobioreguliatorius. Bent minutei įsivaizduokite, kad mūsų kambaryje neskraido ligas sukeliančios bakterijos ir įvairūs virusai, ženkliai sumažėja patogeninių bakterijų procentas.

4. Pramonė. Aukšta kokybė ir ekologija – įvairiose gamybinės pramonės srityse. Vietoje tradicinių šarminių ir rūgštinių valymo priemonių siūlome valančius atskyrėjus, kurie yra efektyvūs ir draugiški mums bei aplinkai. Visų priemonių pakeitimas nemažina gamintojo biudžeto? Atvirkščiai, galutiniame rezultate gaunamas teigiamas efektas, kadangi valant šiomis priemonėmis dėl jų ypatumų užtikrinamas valomų paviršių ilgaamžiškumas. Be to, dėl ekologinio efekto dabar galėsim drąsiai žiūrėti į akis būsimoms kartoms.

5. Masinio susibūrimo vietos. Teigiami rezultatai gauti visose masinio susibūrimo vietose (mokyklose, vaikų darželiuose, ofisuose, viešajame transporte, viešojo maitinimo įstaigose, baseinuose ir t.t.). Probiotinių valymo priemonių naudojimas ekologiškai pasitvirtino ir pasiteisino iš ekonominės pusės.

Šiandien, kuomet žmogus susirūpino ekologijos ir sveikatos klausimais, šios naujos technologijos tampa vis labiau paklausios. Mokslininkai pripažįsta, kad jiems reikės ne vienerių metų ir, galbūt, dešimtmečių tam, kad sukurti panašias priemones. Atvirai norime pasakyti, kad jei A grupės priemonių vieną – kitą konkurentą galime sutikti, tai B ir C gupėms priklausančių priemonių konkurencijos pasaulyje nėra. Naudojant šias priemones saugumo klausimai minimalizuoti. Gamyba, pervežimas, laikymas ir pasekmės dėl jų naudojimo – neiššaukia jokių pavojų. Probiotinės valymo priemonės – visiškai saugios gamtai ir žmogui.

Taip pat matome aiškias problemas. Lietuvoje vis dar gaminama ir naudojama daug nekokybiškos produkcijos, daroma žala mus supančiai aplinkai, mokamos baudos už taršą, nuodijami valymo darbus atliekantys žmonės. Gydymo įstaigose pacientai užsikrečia ir net miršta nuo įvairių virusų, žemės ūkyje krinta galvijai, su dideliais sunkumais susiduria pieno produktų pramonė (Lietuvoje virš 70% karvių serga įvairaus lygio mastitu), miesto vandentiekio sistemos „dūsta“ nuo valymui panaudotų cheminių atliekų, viešajame transporte perduodamos infekcijos ir daug kitų. Šie ir kiti nepaminėti atvejai (kiek tik akys ar supratimas aprėpia), tai gali ir turi būti probiotinių valymo priemonių panaudojimo sritys.

Šiuo metu Lietuvos Respublikos teritorijoje jau bandoma naudoti probiotines valymo priemones daugelyje sektorių. Atskiruose miestuose rengiami specialistai, kurie yra apmokomi dirbti, naudoti probiotines valymo priemones bei suteikti konsultacijas vartotojams. Priemones galite įsigyti iš mūsų atstovų, esančių Jūsų mieste, o jei tokio dar nėra – galite juo tapti arba priemones užsisakyti per kurjerį.

No Comments Yet.

Leave a comment

Bitnami